Anasayfa > Sık Sorulan Sorular

Netwifi Nedir?

Netwifi hakkında merak ettiğiniz bazı başlıklar.

Netwifi İletişim Hizmetleri Ltd. Şti. Telekominikasyon kurumundan Ulusal internet servis sağlayıcı Lisansı alarak internet pazarındaki yerini almıştır.
Netwifi Çumra’da müşterilerine daha kaliteli ve ucuz interneti kullandırmak için Kablolu ve Kablosuz İnternet Servis Sağlayıcılığı Hizmeti Sunmaktadır.
Fiberoptik kablolar ile ana pop noktasına ulaşan yüksek kapasiteli internet, pop noktası üzerindeki anten yardımı ile radyo sinyaline dönüştürülmektedir. 2.4 GHz ve 5 Ghz frekansından yayın yapan vericinin sinyali yakındaki başka bir verici tarafından replike (replication) edilerek kapsama alanı genişlemektedir.
5Ghz bandında çalışan herhangi bir mikrotik alıcı cihaz ile sisteme dahil olup abonelik işlemlerinizi yaptırdıktan sonra internetinizi kullanabilirsiniz.
Netwifi ofisine gelip abone olduktan sonra teknik servisimiz gerekli kurulumu yapıp sizi bilgilendirecektir.
Kullandığımız üyelik sistemi ile yapılan tüm bağlantıların kayıtlarını tutmaktayız. Ancak yaptığınız veri transferinin şifrelenmeden (No-Encryption) iletildiğini belirtmek isteriz. Yaptığınız bağlantılarda https bağlantıları tercih etmenizi tavsiye ederiz.
Bu konudaki çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Sizlerden gelecek talepleri değerlendirerek kapsama alanımızı genişletmek başlıca hedefimiz olacaktır.
Kablosuz ağ listesinde hiçbir ağ adı görünmüyorsa kablosuz ağ adaptörünüz bilgisayar üzerinden kapatılmış, devre dışı bırakılmış veya sürücü yazılımı silinmiş olabilir. Bu üç sebep üzerinde bilgisayarınızda inceleme yaparak sorununuzu düzeltebilirsiniz. Yukarıdaki sorunlardan hiç biri bilgisayarınızda olmadığı halde kablosuz ağ adı görünmüyorsa çevrenizde hiç bir kablosuz ağ yayını yok demektir. Bulunduğunuz konumda daha önce “Netwifi kablosuz internet” ağına bağlanmanıza rağmen şu anda aynı konumda bağlanamıyorsanız lütfen teknik destek hattımızı arayınız.
Aklınıza takılan tüm sorular ve sorunlarla ilgili olarak bize ulaşabileceğiniz telefon numaraları ve email adresleri için iletişim sayfamızdaki bilgileri kullanabilirsiniz.